Kulüpler için şu an 2019-2020 yılı hiç kolay değil

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, sadece sporcuların maaşı olarak değil; her anlamda, çalışan maaş olarak da bakın. 2019-2020 yılının kulüpler için kolay olmayacağını söyledi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın Öznur Kablo ile Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde gerçekleştirilen imza töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Ali Koç, kulüplerin durumunun her geçen gün daha da kötüleştiğine dikkat çekerek, şunları söyledi:

HAYALİM DAHA BÜYÜK SPONSORLUKLAR

Göreve geldiğimizden beri İbrahim Bey ile bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu seneye nasip oldu. Aslında bizim hayalimizde daha büyük sponsorluklar var. İnşallah seneye futbolda da bir işbirliğimiz olacak. Olmasını arzu ediyoruz. Bugün size teşekkür ediyorum. Sponsorun büyüğü küçüğü yok.

TARAFTARIMIZ “AMATÖRLERİ BIRAKIN” FUTBOLA ODAKLANIN DİYOR

Rakiplerimizin çoğu amatör branşlarda mecburen küçülmeye gidiyor. Küçülmeye gidilen bu ortamda; biz ne yapıp edip Aziz Başkan’ın da koyduğu vizyon çerçevesinde büyük ve başarılı bir spor kulübü olmak için imkanlar çok daha zor olmasına rağmen elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kadrolarımızı mümkün olduğu kadar kuvvetlendirmeye çalışıyoruz. Voleybol erkek ve kadında branşlarımızda da yaptık. Erkek basketbolda zaten malumunuz.

Çoğu zaman taraftarlarımız ‘Amatörleri bırakın, futbola odaklanın’ diye bazen bize kızıyorlar. Bu aslında bir anlayış, bir duruş ama buralara yaptığımız yatırımlar, buradan alıp futbola yatırma gibi bir imkan yok. Çünkü Finansal Fair Play durumunu hepiniz biliyorsunuz. Ne kadar harcayacağımız belli. Şu durumda dünyanın en büyük sponsoru bile gelse futbola ne kadar yatırım yapılacağı az çok belli. Bundan dolayı biz öbür taraflarda da ödün vermemek için çok fazla uğraşıyoruz.

2019-2020 YILI HİÇBİR KULÜP İÇİN KOLAY OLMAYACAK

Şuna inanın ki ben, Burhan Karaçam ve diğer yönetici arkadaşlarımız her gün ‘bu gemi nasıl yüzecek, bu maaşlar nasıl ödenecek’ diye sürekli düşünüp bununla yatıp kalkıyoruz. Sadece sporcuların maaşı olarak değil; her anlamda, çalışan maaş olarak da bakın. Kulüpler için şu an 2019-2020 yılı hiç kolay değil ve her geçen yıl daha da zorlaşıyor. Mali konulara zaman zaman giriyorum ki tekrar gireceğim.

ALİ KOÇ’TAN “BÜYÜK ADIMLAR” MESAJI

İleriki günlerde ise milli maç arasında ya Fenerbahçe Televizyonu’nda ya da başka kanalda bir ‘Camiaya Sesleniş’ programı yapmak istiyorum. Daha nerede olacağına karar vermedik. Metin Bey ile konuşarak kararını vereceğiz. Bazı konulara açıklık getirmenin zamanı geldi ve burada İbrahim Bey’e, çocuklarına, profesyonellerine hem bugün katıldıkları hem de bize sponsor oldukları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Başkan Yardımcımız Burhan Bey’in de söylediği gibi inşallah Öznür Kablo olarak bu yatırımdan keyif alırsınız ve geri dönüşünden memnun kalırsınız ki Fenerbahçe’ye attığınız bu adım son adım olmaz ve daha büyük adımları hep beraber atarız.