Mehmetçik’e destek verdi, kadro dışı kaldı

Almanya 2. Lig ekibi Saint Pauli, Barış Pınarı Harekatı’na destek veren Enver Cenk Şahin’i kadro dışı bıraktı. Almanlar, kararı resmi internet sitesinden açıkladı.

Saint Pauli, Barış Pınarı Harekatı’na destek verdiği için Enver Cenk Şahin’i kadro dışı bıraktığı resmi sitesinden açıkladı. Yapılan açıklamada 25 yaşındaki oyuncunun antrenman ve maçlara katılamayacağı belirtildi. Enver’in sözleşmesinin sabit kalacağı ve başka kulüplerle transfer görüşmesinde bulunma izni verildiği de açıklamada yer aldı.

25 yaşındaki Enver Cenk Şahin, 2017 yılında Başakşehir Futbol Kulübü’nden Saint Pauli’ye transfer olmuştu. 

NELER OLMUŞTU?

Almanya 2. Ligi’nde mücadele eden Saint Pauli, Türk futbolcu Cenk Şahin’i Barış Pınarı Harekatı’yla ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle kadro dışı bıraktı.

Kulüp, resmi sitesinden yaptığı açıklamada, Cenk Şahin’in paylaşımının kulübün değerleriyle örtüşmediğini belirtti.

“MEVCUT SÖZLEŞMESİ GEÇERLİ”

Saint Pauli’nin resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Taraftarlar, kulüp üyeleri ve tüm dostlarımızla yapılan uzun tartışmalardan sonra Türkiye’deki algı ve tutumu da diğer kültürlerden ayırmamalı ve farklılaştırmamamız gerektiğinin farkına vardık. Şüphesiz savaş eylemlerini reddediyoruz. Savaş ve buna dair olan dayanışma temelde kulübün değerleri ile çelişiyor. Mevcut sözleşmesi geçerli. Tüm tarafları korumak için Cenk’e Saint Pauli tarafından bir eğitim verilecek ve misafir edilecek.”

Saint Pauli’den Enver Cenk Şahin açıklaması

ENVER CENK ŞAHİN’İN PAYLAŞIMI

25 yaşındaki kanat oyuncusu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kahraman Mehmetçiğimizin yanındayız. Dualarımız sizinle” demişti.

Enver Cenk Şahin’in Instagram paylaşımı