Milos Krasic’ten Fenerbahçe itirafı: “En büyük üzüntüm…”

Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Milos Krasic, Milliyet’e konuştu

Son olarak kariyerini Polonya’nın Lechia Gdansk takımında sürdüren yıldız futbolcu kariyerine nokta koydu.

Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle ailesiyle evinden çıkmadığını belirten Krasic, Fenerbahçe günlerinden özel olarak bahsetti. Sırp futbolcu, 2012-13 sezonunda transfer olduğu Fenerbahçe’de şanssızlıklar yaşadığını vurguladı.

“CİDDİ SAKATLIKLAR YAŞADIM”

Maalesef istediğimiz gibi olmadı. Ciddi sakatlıklar yaşadım. Bir an önce kendimi göstermek istiyordum. Bunun için hazır olmadan oynadım ve yüklendim.

Acele etmem pahalıya mal oldu ve daha ciddi sakatlandım. Fenerbahçe benim her zaman kalbimde olacak. Ailem ve ben çok mutluyduk. Ancak kariyerimdeki en büyük üzüntüm Fenerbahçe taraftarlarının gerçek Krasic’i izleyememiş olmasıdır.

Gdansk’ta sakatlanmadım ve iyi bir performans sergiledim. Ama artık zamanı geldi diye düşündüm. Eskisi gibi motivasyonumun olmadığını fark ettim.

Aslında maç izlerken insan tekrar sahaya girmek istiyor ama kendim ve ailem için en doğru kararı aldım. Futbolun içinde kalacağım kesin. Teknik adamlık ya da yöneticilik bilemiyorum. Henüz karar vermedim

CONTE ETKİSİ

En iyi zamanlarım Moskova’da geçti. Bireysel performansımın dışında takım olarak da UEFA Kupası’nı kazanmıştık.

Ardından Juventus ve Manchester City’den teklif aldım. Tercihimi Juventus’tan yana kullandım. İlk yıl iyi geçti. Şampiyon olduk. Ancak Conte’nin gelişi ile sistem değişti. Conte’nin sistemine uymuyordum.

Kaynak: Skorer