Pablo Martin Batalla’dan Diego Lugano itirafı!

Bursaspor’un efsane oyuncusu ve takım kaptanlarından Pablo Martin Batalla, kulübün sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayına konuk oldu.

Corona virüsü salgını nedeniyle herkesin, evlerinde kalarak tedbirler aldığına işaret eden Batalla, korku ve endişenin olduğunu ancak kendilerini de bu şekilde koruyabileceklerini kaydetti.

Arjantin´e dönmesinin ardından, arkadaşlarıyla birlikte bir süre aynı takımda futbol oynamaya devam eden Batalla, “Bu arkadaşlarıma, onlarla bir gün birlikte maç yapmak için verdiğim bir sözdü. 2-3 maçlık bir süreç oldu ama bu süreçte, bu rüyayı gerçekleştirdiğim kendimi çok mutlu hissettim” dedi.

“ARJANTİN’DE ANTRENÖRLÜK KURSUNA BAŞLADIM”

Batalla, Türkiye´de ilk gününden itibaren çok güzel anılar yaşadığını ve burada oynadığı için çok mutlu olduğunu kaydetti.

Bursaspor´dan bir dönem ayrılarak Çin´de kariyerine devam etmesiyle ilgili ise, “Çin´e giderek futbol oynayacağımı tahmin edememiştim” şeklinde yorumladı.

Sene başında Türkiye´ye yeniden gelmeyi düşündüğünü kaydeden Arjantinli, “Antrenörlük kursuna gelmek istiyordum, Türkiye’deki olanakları inceledim ancak o kadar da kolay olmadığını gördüm. Bu yüzden Arjantin´de antrenörlük kursuna başladım” diye konuştu.

“EN ZORLANDIĞIM OYUNCU LUGANO’YDU”

Türkiye´de en çok zorlandığı savunma oyuncusunun, uzun bir dönem Fenerbahçe´de forma giyen Uruguaylı Diego Lugano olduğunu kaydeden Batalla, “Her zaman iyi seviyedeki takımlarda tecrübeli oyuncularla oynayacağınız zaman zorluk çekeceğinizi bilirsiniz. Onlardan biri de Lugano´ydu. Lugano´ya karşı oynayacağınız zaman, hem iyi bir oyuncu olduğunu hem de maç boyunca sizi rahatsız edeceğini biliyorsunuz. Karşısında oynadığım oyunculardan en zorlu olanıydı diyebilirim” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sözcü