MKE Ankaragücü yenilgisinden sonra Ersun Yanal’dan istifa sinyali

Fenerbahçe, Süper Lig’in 22. haftasında konuk olduğu MKE Ankaragücü’ne 2-1 mağlup oldu

Süper Lig’in 22. haftasında MKE Ankaragücü ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Fenerbahçe, başkent ekibi karşısında kötü bir futbol sergilerken rakibine 2-1 mağlup oldu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, MKE Ankaragücü yenilgisinin ardından açıklamalarda bulundu. İşte Ersun Yanal’ın açıklamaları.

“BECERİLİ OLAMADIK”

Top rakibe geçtiğinde uzun süredir görmediğimiz kadar kötü bir Fenerbahçe vardı. Kanatlarda yaratıcı oyuncu sıkıntımız hep vardı. Geçişlerde, kazanamadığımız toplarda stresi yönetme konusunda becerili olamadık.

“BUNUN SORUMLUSU BENİM”

Geçen yıldan bu yana Fenerbahçe’yi stresi yönetememe konusunda en etkisiz takım olarak görüyorum. Bunun sorumlusu benim. Geçene sene zor bir sezon geçirdik. Bu sezon da kolay bir sezon geçirmiyoruz. Başkanımız Ali Koç’un arkasındayız. Birçok şeyi değiştirebiliriz.

“İNANÇLARINI KAYBETMESİNLER”

Geçen yıldan bu yana belki de Fenerbahçe bu stresi yönetememe konusunda en etkisiz takım. Fenerbahçe futbolun her aşamasını, sporun, sivil toplum örgütü olma gücüyle birçok şeyi değiştirebilecek bir camia. Taraftarlarımız takıma ve başkanına inanmalı. İnançlarını kaybetmemeliler.

YANAL’DAN İSTİFA SİNYALİ

Başta sayın başkanımızı ve yönetimimizi yalnız bırakmak, onları yalnız bırakmak istemiyorum. Fenerbahçe’nin menfaatleri ve çıkarları neyi gerektiriyorsa onun da arkasında dururum.

Sorumlusu benim. Başkanımız ve yönetimle masaya yatırırız, karşılıklı olarak tartışırız ve ne gerekiyorsa taşın altına elimizi her zaman sokarız.

“AYAKTA DURMAK GEREKİYOR”

Fenerbahçe’nin kadrosunu, elindeki oyuncusunu, başarısını sağlam temellere oturtacak süreci birlikte yaşıyoruz ve zorlanıyoruz. Bu zorlanma sürecinde birbirimize destek olmak ve ayakta durmak gerekiyor. 2 hafta önce iyiydik, bugün kötüyüz, evet kötüyüz.

ERSUN YANAL’DAN DERBİ SÖZLERİ

Derbi çok farklı bir hava, çok farklı bir atmosfer, farklı dinamikleri var. Bugünle o günü birbirine karıştırmamak lazım. O gün geldiğinde çok farklı bir Fenerbahçe olacaktır.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR SÜREÇ”

Bu yıl oldukça zorlu bir süreç yaşıyoruz. Bu zorlu süreci en çok yaşayan Ali Koç ve çalışma arkadaşları. Tartışmalar, hatalar… Fenerbahçe çok önemli bir süreçten geçiyor. Bunu değiştirebilecek en güçlü takım Fenerbahçe

Kaynak: Sporx