Nilüfer Belediyespor 0 – Fenerbahçe Opet 3

Fenerbahçe Opet, Sultanlar Ligi’nin 20. haftasında Nilüfer Belediyespor’a konuk oldu

Fenerbahçe Opet, Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde 20. hafta maçında Nilüfer Belediyespor ile karşılaştı. Sarı lacivertliler, TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleden 19-25, 15-25 ve 16-25’lik setler sonunda 3-0 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Opet mücadeleye Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol, Kelsey Robinson, Vargas, Bahar Toksoy Guidetti, Jordan Thompson altısı ve libero Aylin Sarıoğlu ile başladı.

FENERBAHÇE OPET SET VERMEDEN KAZANDI

Set, Thompson-Naz Aydemir Akyol ile Buse Ünal-Atkinson’un karşılıklı sayılarıyla hızlı başladı:4-4. Rousseaux ve Atkinson ikilisiyle sayılar bulan ev sahibi 8-5’lik üstünlüğü yakalasa da; Fenerbahçe Opet, Eda Erdem Dündar ve Melissa Vargas’la farkı 1 sayıya indirdi:9-8.

Setteki teknik molaya yakaladığı seriyle 11-12 önde giren Fenerbahçe Opet, moladan da sayıyla dönen taraf oldu: 11-13. Setin devamında Melissa Vargas ve Bahar Toksoy Guidetti ikilisiyle üst üste sayılar bulan Sarı lacivertliler, farkı 5 sayıya çıkardı: 17-22. İyi oyununu son bölümde de sürdüren Fenerbahçe Opet, seti 19-25 kazandı.

İkinci setin ilk sayısı Nilüfer Belediyespor’da Atkinson’dan gelse de, Fenerbahçe Opet rakibine Bahar Toksoy Guidetti ve Robinson’la cevap verdi: 2-4. Ev sahibi takımın sayı bulmakta zorlandığı setin ilk bölümünde Thompson ve Eda Erdem Dündar’ın sayılarıyla rakibi yıpratan Fenerbahçe Opet, 4-9’luk üstünlüğü yakaladı.

Teknik molaya 6-12 önde giren Fenerbahçe Opet, mola dönüşünde de üstün oyununu sürdürdü ve farkı 8 sayıya kadar çıkardı: 12-20. Setin son bölümünü de iyi oynayan sarı lacivertliler, seti farklı şekilde (15-25) kazanarak skoru 2-0’a getirdi.

Fenerbahçe Opet, mücadelenin üçüncü setine Melissa Vargas ve Kelsey Robinson’un serisiyle başladı:0-5. Harika bir set çıkaran Fenerbahçe Opet, bu bölümde oyuna dahil olan Dicle Nur Babat’ın da skor yüküne ortak olmasıyla fark 6’ya çıktı(3-9).

Jordan Thompson’la da üretken olan Fenerbahçe Opet, teknik molaya 6-12’lik üstünlükle giren taraf oldu. Melissa Vargas, Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol ve Fatma Yıldırım’ın sayılarıyla rakibe üstünlüğünü kabul ettiren sarı lacivertliler, seti 16-25 maçı da 3-0 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org