Olympique Lyon’dan Dimitris Pelkas için teklif

Fransız ekibi Olympique Lyon, Dimitris Pelkas için Fenerbahçe’nin kapısını çalan son takım oldu. Lyon, masaya 7 milyon euro ile oturdu.

Fenerbahçe’de Dimitris Pelkas’ın talipleri her geçen gün artıyor. Yunan yıldız için Fenerbahçe’nin kapısını çalan son takım Lyon oldu.

Fransız ekibinin sportif direktörü Juninho ve teknik direktör Peter Bosz’un Pelkas’ı takımda görmeyi çok istiyor. Bundan dolayı, başkan Aulas’ın da bu transfer için 7 milyon euro’luk bütçe ayırdı.

Lyon, bu rakamla ilk teklifi yaptı; ancak Fenerbahçe Yönetimi, bu rakamı düşünmeden geri çevirdi. Sarı lacivertliler, yapılan görüşmede net 10 milyon euro talep etti, “Bu fiyatın altına olmaz” mesajını iletti.

“KATKISI ÇOK OLUR”

Teknik direktör Peter Bosz’un Pelkas konusundaki ısrarı nedeniyle Lyon’un, Fenerbahçe’nin istediği 10 milyon euro’yu verebileceği kaydedildi. Bosz’un, sportif direktör Juninho’ya, “Pelkas çok yönlü ve yetenekli bir oyuncu. Transfer edersek bize katkısı büyük olur” dediği öğrenildi. Dolayısıyla, Brezilyalı sportif direktör önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelerek bir teklif daha yapacak.

Kaynak: Fanatik