Vedat Muriqi, Fenerbahçe’ye transfer olacak iddialarına cevap verdi.

İsmi Fenerbahçe ile anılan Kosovalı golcü Vedat Muriqi, İstanbul ziyareti esnasında transfere dair iddialara yanıt verdi.

Sarı lacivertliler, forvet bölgesine takviye yapmak için kolları sıvarken, çalışmalarını da titizlikle sürdürüyor. Bundan dolayı Fenerbahçe’de gündeme eski golcüsü Vedat Muriqi gelmişti.

Kosovalı golcünün geçtiğimiz günlerde İstanbul’a geldiği ortaya çıktı. Vedat Muriqi’in, sarı lacivertli takımla transfer görüşmeleri yaptığı iddiaları gündeme geldi.

Ali Koç dün düzenlenen Divan Kurulu toplantısında Kosovalı golcünün transfer gündeminde olmadığını söyledi. Başkan Ali Koç, “Transferdeki sessizliğimiz sizi ürkütmesin. Bunlar bilinçli adımlar. Taraftarlarımızın rahat olmasını rica ediyorum. Bir sürü isim telaffuz ediliyor. Mesela Boupendza. Biz Boupendza ile hiç görüşmedik ama zannedersiniz yarın gelecek. Vedat Muriqi iki gün tatile geliyor, ‘Fenerbahçe’ye transfere geldi.’ deniyor. Yok” ifadelerini kullanmıştı.

“LAZIO’DA KALACAĞIM”

Vedat Muriqi’in 3 günlük İstanbul ziyaretinin nedeni belli oldu. İtalyan basınında yer alan habere göre; Vedat Muriqi, sadece 3 günlük tatil için İstanbul’a geldi; ancak golcü oyuncu daha sonra ise İtalya’ya geri döndü.

Tatil esnasında transfere dair sorulara yanıt veren Muriqi, “Büyük ihtimalle Lazio’da kalacağım” diyerek dolayısıyla Fenerbahçe iddialarına son vermiş oldu.

Kaynak: Hürriyet