Potanın Kraliçeleri, Famila Schio’yu farklı geçti!

EuroLeague Women B Grubu’nda lider olan Fenerbahçe Öznur Kablo, 5. haftayı da kayıpsız geçti.

Fenerbahçe Öznur Kablo, FIBA EuroLeague Women B Grubu 5. hafta maçında Famila Schio’yu konuk etti. Karşılaşmayı 15 sayı farkla 58-43 kazanan Potanın Kraliçeleri, grubundaki 4. galibiyetine imza attı ve liderliğini sürdürdü.

Alina Igagupova kaydettiği 15 sayıyla maçın skoreri oldu. Elizabeth Williams 11, Olcay Çakır 9, Kiah Stokes, Zandalasini, Anna Cruz ve Laura Nicholls 4’er, Tuğçe Canıtez 3, Sevgi Uzun ve Ayşe Cora da 2’şer sayı kaydetti.

Victor Lapena yönetimindeki Fenerbahçe Öznur Kablo Famila Schio karşısında parkeye; Olcay Çakır Turgut, Alina Iagupova, Cecilia Zandalasini, Tuğçe Canıtez, Elizabeth Williams beşiyle çıktı.

İki takımın da ilk hücumlarından faydalanamadığı karşılaşmada Fenerbahçe Öznur Kablo ilk sayılarını kaptan Tuğçe Canıtez’le buldu. Potanın Kraliçeleri, yaptığı çok iyi savunmayla potasını rakibine kapattı ve ilk periyodun son 3 dakikasına girilirken farkı da çift hanelere taşıdı: 12-2. Potanın Kraliçeleri kalan bölümde de farkı eritmedi ve periyodu 16-9 önde tamamladı.

Sabrina Cinili’nin sayılarıyla başlayan ikinci periyotta 2 dakikalık sessizliğin ardından Elizabeth Williams ve Kiah Stokes ile sayılar bulan Fenerbahçe Öznur Kablo, Olcay Çakır’la da farkı tekrar çift hanelere taşıdı: 22-11. Bu bölümün ardında hücumlarından sayı çıkaramayan Potanın Kraliçeleri, savunmadaki sertliğini de kaybedince fark 5 sayıya kadar indi: 22-17. Iagupova ile tekrar toparlanan Fenerbahçe Öznur Kablo, Elizabeth Williams, Olcay Çakır ve Ayşe Cora’nın da sayı katkısıyla soyunma odasına 36-20 önde gitti.

Konuk ekip ikinci yarıya 5-0’lık seriyle başladı: 36-25. Potanın Kraliçeleri bu seriyi Alina Iagupova ile bozdu. Tempolu savunmasıyla Famila Schio’ya ciddi hücum sorunları yarattı ve kolay sayı şansı tanımadı. Harika bloklarla rakibine geçit vermeyen Fenerbahçe Öznur, hücumlarından da boş dönmedi ve üçüncü periyodu 50-27 önde tamamladı.

İlk 3 periyottaki savunmada ve hücumda sergilediği etkileyici oyunu bu periyoda da taşıyan Potanın Kraliçeleri, farkı eritmedi ve maçı 15 sayı farkla 58-43 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org