Solgar Vitamin Türkiye Kupası Fenerbahçe Beko’nun

Solgar Vitamin Türkiye Kupası final maçında Darüşşafaka Tekfen’le Fenerbahçe Beko karşı karşıya geldi

Solgar Vitamin Türkiye Kupası final müsabakasında Darüşşafaka Tekfen ile karşılaşan Fenerbahçe Beko,  karşılaşmadan 74-71 galip ayrıldı ve 7. kez kupanın sahibi oldu.

OBRADOVIC İLE 500. MAÇ

Ankara Spor Salonu’nda oynanan maça Fenerbahçe Beko; Sloukas, Kalinic, De Colo, Datome ve Vesely beşiyle başladı. Aynı zamanda Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic bu maçla birlikte Fenerbahçe Beko’nun başında 500. resmi karşılaşmasına çıktı.

İLK YARI EŞİTLİKLE SONUÇLANDI

Maçın başında rakibinin 4-0’lık serisine 9-0’lık seri yanıt veren Fenerbahçe Beko, çeyreği de 13-11 önde tamamladı. Yüksek mücadeleye sahne olan ikinci çeyrekte De Colo ile 27-22 öne geçen Obradovic’in öğrencileri, son anlarda rakibinin oyuna ortak olmasına engel olamadı ve soyunma odasına 30-30 eşitlikle gidildi.  

ŞAMPİYON FENERBAHÇE BEKO

Soyunma odasından 12-4’lük seri ile dönen Fenerbahçe Beko, hücum ritmini yakalayan Darüşşafaka Tekfen karşısında 43-42 geriye düştü. 

Son çeyreğe 48-47 geride giden Obradovic’in öğrencileri,  Kalinic’in üçlüğüyle skoru 50-50’de eşitledi. Datome’nin üçlüklerine Ali Muhammed de eşlik edince 64-61 öne geçen Fenerbahçe Beko, Vesely ile skoru 68-66’yagetirdi.

Maçın bitimine 52 saniye kala Vesely ve Hamilton’a teknik faul çalındı ve Vesely 5 faulle kenara geldi. Faul çizgisinden Sloukas ile hata yapmayan Fenerbahçe Beko, maçtan 74-71 galip ayrıldı.

Kaynak: Fenerbahce.org