Rıdvan Dilmen’den Muriqi’ye övgü, genç kaleci Altay Bayındır’a eleştiri

NTV yorumcusu Rıdvan Dilmen, % 100 Futbol programında Fenerbahçe’nin galibiyetini değerlendirdi.

Rıdvan Dilmen, % 100 Futbol programında Fenerbahçe’nin Denizlispor karşısında 2-1 kazandığı maçı değerlendirdi. Fenerbahçe’nin golcüsü Vedat Muriqi’yi överken, genç kaleci Altay’ı eleştirdi.

“FENERBAHÇE’YE FAYDASI ÇOK FAZLA”

Fenerbahçe’nin en güçlü silahı şüphesiz Vedat Muriqi, bir tane direkten dönen top var, bir tane ofsayttan çok iyi şekilde kaçarak attığı gol var. Bana göre attığı gol sayısı az ama Fenerbahçe’ye faydası çok fazla.

“FENERBAHÇE’Yİ ADETA 12 KİŞİ OYNATIYOR”

Vedat’ın çok önemli bir özelliği var. 90+4’de uzun bir top atıldı, bir tek o var ama top Muriqi’de kaldı. Fenerbahçe’yi adeta 12 kişi oynatıyor. Fenerbahçe’nin elinde Vedat Muriqi gibi bir oyuncu var, kenarlardan piyango ortalar yapabilirsin veya kaleci de uzun oynayabilir.

“KALECİ ÇAMAŞIR ASIYOR”

Futbolda duran top önemlidir klasik cümleler vardır. Birde hata oyunudur diye çok söylediklerimiz vardır ama Fenerbahçe’nin 3-4 yıldır süregelen acayip bir durumu var. Maçta, sıfır kaleyi bulan şut Denizlispor adına. Kaleci çamaşır asıyor, boşa çıkıyor gereksiz bir şekilde. Ya niye çıkarsın yani ve ne oluyor rakibi oyuna soktu. Fenerbahçe adına da geriye doğru yaslanmaya artık skoru korumaya yöneltti. Bir tek Rodrigues’le belki kafayla atıp üçüncüyü sağlayabilirdi.