Salah’a adım attırmayan Ghislain Konan, Fenerbahçe ile anlaştı

Konan, Afrika Kupası’nda Fildişi Sahili’nin Mısır’a penaltılarla elendiği maçta Salah’a adım attırmadı. Ghislain Konan, Fenerbahçe ile 3.5 yıllık sözleşme imzalayacak.

Fenerbahçe yeni sol bekine kavuşuyor. Konan’ın sezon sonunda Fransız kulübü Reims ile sözleşmesi sona erecek. Fildişi Sahilli oyuncunun bonservisine 1.5 milyon euro veren Fenerbahçe, dolayısıyla imza için Konan’ın Afrika Uluslar Kupası’ndan dönmesini bekliyordu.

KONAN İÇİN ENGEL KALMADI

Turnuvanın favori takımlarından biri olarak gösterilen Fildişi Sahilleri de Mısır’a 120 dakikası golsüz biten karşılaşmanın sonunda penaltılarla elenince dolayısıyla Konan için engel kalmadı.

3.5 YILLIK SÖZLEŞME

26 yaşındaki oyuncu ile Fransa’da son kez görüşecek olan sarı lacivertli yöneticiler, daha sonra kendisi ile birlikte İstanbul’a dönecek ve 3.5 yıllık sözleşme imzalanacak.

10 İKİLİ MÜCADELENİN 8’İNİ KAZANDI

Defansif yanı çok güçlü bir oyuncu olan Konan, Mısır maçında Liverpool forması giyen Salah’a adım attırmadı. Konan, girdiği 10 ikili mücadelenin 8’ini kazandı, hava topu mücadelesinde 2’de 2 yaptı. Fenerbahçe ile anlaşan Konan’ın Antalya kampına katılıp katılmayacağı ise belli değil.

“FENERBAHÇE İLE ANLAŞTIK”

Reims Başkanı Jean-Pierre Caillot, Fransız basınına yaptığı açıklamada, oyuncusu Konan için Fenerbahçe ile anlaştıklarını söyledi. Caillot, “Konan için birçok takımdan teklifler aldık; ancak kendisi de artık başka bir takımda oynamak istiyor.

Fenerbahçe’nin yaptığı teklif bizim açımızdan oldukça tatmin edici. Biz Fenerbahçe ile anlaştık; fakat İngiltere’den de Konan’ı isteyen takımlar da vardı” ifadelerini kullandı.

Reims’e 2018 yılında Portekiz ekibi Vitoria Guimaraes’ten 4 milyon euro karşılığında transfer olan Fildişili yıldız; Fransız ekibiyle çıktığı 88 maçta 3 gol atarken, 5 de asist yaptı.

Kaynak: Sabah