Serdar Ali Çelikler: Derbileri değil bunları kazanan takım

Antalyaspor, Süper Lig’in 24. haftasında sahasında Fenerbahçe ile 2-2 berabere kaldı

Fenerbahçe, Süper Lig’in 24. haftasında Antalyaspor’la deplasmanda 2-2 berabere kaldı. Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, Antalyaspor – Fenerbahçe maçını değerlendirdi.

Ülkemizin yaşadığı ağır durum nedeniyle bu maçların oynanmaması gerektiğini düşünenlerdenim. Böyle zamanlarda futbol oynanmamalı. O yüzden fazla uzatmadan bir iki şey söyleyip bitireceğim yazıyı.

“KÜME Mİ DÜŞTÜLER NE OLDULAR”

Antalyaspor’u tebrik ederim. 2. yarı gayet iyi oynadılar; ama Hakan Özmert başta bazı Antalyalı futbolcuların son saniye golüne aşırı tepkilerini anlamadım. Küme mi düştüler ne oldular?

Fenerbahçe psikolojik olarak çözülmüş bir takım. Alanya maçında anlamıştım. Ankaragücü maçında tam olarak fişi çektiler. Bakmayın derbiye ve hocanın bir anlam ifade etmeyen açıklamalarına. Alanya maçında havlu atılmıştı. Bundan sonra kalan maçlarda 2-3 maç ya kazanırlar ya kazanamazlar.

“LİGDE İŞİ BİTTİ FENERBAHÇE’NİN”

Kupadaki Trabzonspor maçı bu maçlardan biraz daha farklı olur; ama ligde işi bitti Fenerbahçe’nin.

Fenerbahçe, Alanya’ya ve Antalya’ya 5’er Kayseri ve Ankaragücü’ne de 3’er puan vererek kendi işini kendi bitirdi. Dış etkenler elbette ki çok; ama çok mühim; ama ilk olarak bu gerek şartı aşamadılar.

Ersun Yanal, ve onun devri teknik adamlar artık şunu anlamalı ki taktik bilginiz yetersizse bir adım ileri gidemiyorsunuz.

“ALİ KOÇ, SENEYE DE ÜZÜLMEK İSTEMİYORSA…”

Fenerbahçe, seneye derbileri kaybetmemekle değil, bu tip maçları kazanmakla işini yapan bir teknik ekiple çalışmalı. Hiç olmazsa öne geçtiği maçları kaybetmeyecek kadar bir taktik bilgisine sahip hoca bulmalı.

Ali Koç, seneye de üzülmek istemiyorsa birinci sınıf bir kaleci (Altay bu maçta çok iyiydi) sağ ve sol bek. Bir alfa stoper ve birinci sınıf bir striker ile çalım atabilen bir kanat oyuncusu almak zorunda. Yönetimini değiştirdikten sonra tabi.

Ali Şansalan gayet iyi bir maç yönetti.

Kaynak: Habertürk