Vedat Muriqi: “Bu böyle gitmeyecek. Bir yerde şans bize de dönecek”

Süper Lig’in 24. haftasında Antalyaspor’a konuk olan Fenerbahçe sahadan 1 puanla ayrıldı

Feenrbahçe, Süper Lig’in 24. haftasında konuk olduğu Antalyaspor ile 2-2 berabere kaldı. Maçtan sonra Fenerbahçe’nin golcüsü Vedat Muriqi açıklamalarda bulundu.

“FUTBOLDAN DAHA ÖNEMLİ ŞEYLER VAR”

Futbolun ve golün hiçbir değerinin olmadığı günler yaşıyoruz. İdlib’de kahraman askerlerimiz şehit oldu. Mekanları cennet olsun. Ailelere baş sağlığı diliyorum. Allah sabır versin.

Ateş düştüğü yeri yakıyor. Sahaya çıktığımıza zaman da hissiyat olarak çok zor bir maç olacağını tahmin ediyorduk. Bazen kelimeler ağzımızda düğümleniyor. Futboldan daha önemli şeyler var.

İnşallah can kayıpları vermeyiz artık. Bütün insanlarımıza, askerlerimize uzun ömürler dilerim. İnşallah kazasız belasız yaşarız.

“GOLÜ ATTIM; AMA TAKIM KAZANAMADI”

4-5 hafta gol atamama serüvenim devam ediyordu. Takım kazanamıyorsa benim gol atmamın bir önemi yok. Bugün keza öyle oldu. Maalesef golü attım; ama takım kazanamadı.

Kendi adıma golün çok fazla önemi yoktu. Takım kazansın; ama varsın sene sonuna kadar gol atmayayım. Yeter ki takım iyi yerlerde olsun.

Biz futbolcuyuz. Teknik ve taktiği konuşmak da bizim haddimize değil. Oynayan oynamayan kim varsa elimizden gelenin fazlasını vermeye çalışıyoruz. Oynamayan arkadaşlar da saha içinde ve saha dışında çok pozitif davranıyorlar.

Bu böyle gitmeyecek. Bir yerde şans bize de dönecek. İnşallah iyi oyunumuzu önümüzdeki hafta üç puanla taçlandıracağız.