Vakıfbank 3 – Fenerbahçe Opet 0

Fenerbahçe Opet, Sultanlar Ligi’nin 11. haftasında Vakıfbank’a konuk oldu.

Fenerbahçe Opet, Misli.com Sultanlar Ligi’nde 11. hafta maçında Vakıfbank’a konuk oldu.

Sarı lacivertliler, Vakıfbank Spor Sarayı’nın ev sahipliği yaptığı mücadeleden 3-0 mağlup ayrıldı.

Fenerbahçe Opet, Vakıfbank karşısında mücadeleye Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol, Melissa Vargas, Dicle Nur Babat, Brankica Mhajlovic, Bianka Busa altısı libero Aylin Sarıoğlu ile başladı.

İLK SETİ VAKIFBANK KAZANDI

Maça iyi başlayan ev sahibi Vakıfbank, Gabi Guimaraes ve Zehra Güneş’le sete hızlı bir giriş yaptı (3-0). Sarı lacivertliler, Dicle Nur Babat’la Vakıfbank karşısındaki ikinci sayısını bulurken Vakıfbank, özellikle bloktan bulduğu sayılarla 8-4’lük üstünlüğü yakaladı.

Bu skor Başantrenör Zoran Terzic’e mola aldırırken moladan 3-0’lık seriyle dönen Fenerbahçe Opet, farkı 1 sayıya indirdi (8-7). Setin devamında ev sahibi ekip Isabelle Haak gibi skorer ismiyle üretken olsa da Fenerbahçe Opet Melissa Vargas ve Brankica Mhajlovic’le maçı bırakmadı (11-9).

Teknik molaya 12-9’luk skorla önde giden Vakıfbank olsa da devamında Fenerbahçe Opet, Dicle Nur Babat ve Mhajlovic’le etkili oldu. Ev sahibi takım, bir ara farkı 4 sayıya (16-12) kadar çıkarırken harika bir geri dönüşe imza atan Fenerbahçe Opet, Bianka Busa’nın etkili oyunu ve üst üste bulduğu sayılarla sete ortak oldu (17-17).

VAKIFBANK SETLERDE 2-0 ÖNE GEÇTİ

Hemen ardından Melissa Vargas’ın Ace’i, Eda Erdem Dündar’ın da blok sayısıyla takımımız 17-19 öne geçti. Bianka Busa’nın Fenerbahçe Opet’in en skorer ismi olarak ön plana çıktığı ilk setin son bölümü büyük bir çekişmeye sahne olurken Vakıfbank’ta oyuna sonradan dahil olan Michelle Bartsch-Hackley’in katkısıyla ev sahibi takım 22-21’lik üstünlüğü yakaladı. Dengeli geçen ilk setin kazananı ise 25-21’lik skorla Vakıfbank oldu.

Mücadelenin ikinci seti Meliha İsmailoğlu/Isabelle Haak ile Melissa Vargas/Eda Erdem Dündar’ın karşılıklı sayılarıyla hızlı başladı (4-4). Ev sahibi takım, yeniden öne geçse de (6-4) Fenerbahçe Opet, maçı bırakmayan taraf oldu (9-8).

Vakıfbank, bu sette de teknik molaya 12-9’la önde giden taraf olurken maçı bırakmayan sarı lacivertliler farkı 1 sayıya indirdi (13-12). Bianka Busa ile Isabelle Haak’ın karşılıklı sayılarıyla skor avantajının sürekli el değiştirdiği ikinci setin son bölümüne Melissa Vargas ve Bianka Busa ile damga vuran Fenerbahçe Opet , skora denge getirdi (23-23). Setin sonunu getiren Vakıfbank, 25-23’le skoru 2-0 yaptı.

VAKIFBANK SET VERMEDEN KAZANDI

Sete Isabelle Haak ve Zehra Güneş’in 3-0’lık serisiyle başlayan Vakıfbank’a Kaptan Eda Erdem Dündar’la cevap veren Fenerbahçe Opet, Melissa Vargas’ın da devreye girdiği sette skora denge getirdi (4-4).

Vakıfbank, setteki teknik molaya 12-10’luk skorla önde giderken sarı lacivertliler Bianka Busa ve Melissa Vargas’la sette kalmaya çalıştı.

Setin son bölümünde 22-19’luk üstünlüğü yakalayan Vakıfbank, seti 25- 20, maçı da 3-0 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org