Zeljko Obradovic, Zalgiris Kaunas maçı sonrası açıklamalarda bulundu

Zeljko Obradovic, Zalgiris Kaunas karşısında alınan 76-79’luk mağlubiyetin ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Öncelikle rakibi tebrik eden Koç, “Zalgiris’i galibiyetten ötürü tebrik ediyorum. Her zamanki gibi sonuna kadar savaşan bir takım. Bugün de öyleydiler ve maçı kazanacak noktaya geldiler. Arkadaşım Sarunas’ı da tebrik ediyorum” dedi.

Desteklerinden ötürü taraftarlarımıza ayrı bir parantez açan Obradovic, “Taraftarlara müthiş destek için teşekkür ediyorum. Maç öncesi hazırlıkları ve maç içindeki destekleri için…Bu bizim için çok özel” ifadelerini kullandı.

Kendilerine güvenmeleri gerektiğini belirten Koç, “Takım iki gece öncesine göre çok farklıydı. Çok dakikalar iyi oynadık. Maçı kaybedecek çok zor bir noktaya geldik ve kaybettik. Oyuncularımı son dakikaya kadar oynadıkları oyun için tebrik ediyorum. Şu anda ne kadar zor durumda olduklarının farkındayım. Ne kadar kolay kazanma şansımız varken. Hayat devam ediyor. Bize güvenen ve destek verenlere ve kedimize güvenmemiz gerekiyor. Tek yol bu” dedi.  

İki günde ne değiştiğiyle ilgili de Obradovic, “Tel Aviv’den geldikten sonra birkaç saat dinlendik. Ardından akşam gelip Maccabi maçının tamamını izledik. Hatalara baktık. Antrenman, normal bir antrenmandı. Küçük detaylar üzerine çalıştık. Bugün uzun bir süre kontrol bizdeydi ama bu basketbol” diye yanıt verdi.

Kaynak: Fenerbahce.org