Zeljko Obradovic: “Oyuncularımı ikinci yarıda gösterdikleri reaksiyondan dolayı tebrik ederim”

Fenerbahçe Beko, ING Basketbol Süper Ligi’nin 14. hafta maçında Arel Üniversitesi Büyükçekmece’ye konuk oldu

Fenerbahçe Beko, ING Basketbol Süper Ligi’nin 14. haftasında deplasmanda Arel Üniversitesi Büyükçekmece ile karşılaştı. Maçtan 98-62 galibiyetle ayrılan sarı lacivertliler ligde 11. galibiyetini elde etti.

Karşılaşmayı değerlendiren Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic, oyuncularının Arel Üniversitesi Büyükçekmece karşısında ikinci yarıda gösterdikleri reaksiyona dikkat çekti. İşte Obradovic’in açıklamaları

“HÜCUM AÇISINDAN MAÇI KONTROL ETTİK”

İkici yarıda çok iyiydik ama ilk yarıda çok kötüydük. Enerjimiz yoktu, konsantre değildik, hücum açısından da kötüydük ve çok kolay sayı bulmalarını sağladık. Kesinlikle maçın seyrini değiştirdik ve hücum açısından maçı kontrol ettik.

İkinci yarıda özellikle savunmamız çok iyiydi. Yeni bir oyuncumuz var ve ilk maçında bize çok katkıda bulundu. Ama biz her zaman takımı düşünüyoruz ve oyuncularımı ikinci yarıda gösterdikleri reaksiyondan dolayı tebrik ederim.

Yine programımız zor. Yarın antrenmanımız var ve 1 Ocak’ta Atina’ya yolculuğumuz var. Olympiacos’a karşı çok zor olan bir maç oynayacağız. Herkese yeni yılda sağlık ve barış diliyorum; bütün yıl boyunca bize verdikleri destek için de teşekkür ederim.