Ali Koç kararını verdi! Fenerbahçe’nin yeni hocası Erol Bulut değil…

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörünün kim olacağı konusu belirsizliğini koruyor

Ersun Yanal ile yolların ayrılmasının ardından Fenerbahçe’de yeni teknik direktörünün kim olacağı konusu belirsizliğini koruyor.

Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, son dönemde Fenerbahçe’nin başına geçeceğine yönelik çıkan haberler için açık kapı bırakmıştı. Kariyerinin seyrinin sözleşmesinin bittiği sezon sonunda belli olacağını belirtmişti. İtalya’dan gelen bir haber ise Fenerbahçeli taraftarları şaşırttı.

İtalya basınında yer alan haberde başkan Ali Koç’un genç oyunculardan oluşturacağı yeni projeyi Marco Giampaolo’ya emanet etmek istediği öne sürüldü. 

FENERBAHÇE’YE SICAK BAKIYOR

Metropolitanmagazine.it adlı internet sitesinde yer alan habere göre Fenerbahçe Yönetimi, takımı İtalyan teknik adama emanet etmek istiyor. Giampaolo’nun ise yeni bir maceraya yaşamak istediği ve sarı lacivertli ekibe sıcak baktığı kaydedildi.

Son olarak Milan’da görev alan 52 yaşındaki teknik adam için, “Milan’dan sonra şimdi başka büyük bir kapının kapıları, usta teknik direktör için tekrar açılabilir. Fenerbahçe yönetimi takımı ona emanet etmek istiyor.” ifadeleri kullanıldı.

Yaş ortalaması düşük ekiplerle çalışmayı tercih eden 52 yaşındaki teknik adam, Sampdoria’da pas oyununa dayalı oynattığı futbolla beğeni toplamıştı. Ancak 2019 yazında göreve geldiği Milan’da hayal edilen başlangıcı yapamayan İtalyan teknik adam, 7 maçlık serüvenden sonra koltuğunu Stefano Pioli’ye kaptırmıştı.

2 Ağustos 1967’de İtalya’da dünyaya gelen Marco Giampaolo, antrenörlük kariyerine 2005 yılında Ascoli’de başladı. Daha sonra sırasıyla; Cagliari, Siena, Catania, Cesena, Brescia, Cremonese, Empoli, Sampdoria ve Milan’ı çalıştırdı.

Kaynak: Fanatik