Erman Toroğlu: “Hakemlik olayı, VAR olayı bütün takımlar için olmalı. Standart olsun herkese aynı kullanılsın”

Spor yorumcusu Erman Toroğlu, A Spor’dayayınlanan programda, ​Göztepe – Fenerbahçe ve Türk Milli Takımı’nın kurasını değerlendirdi.

“GÖZTEPE GİRDİĞİ POZİSYONLARI ATABİLSE 3 FARKLI SKOR OLURDU”

Tempolu maç oluyor; ama futbolun kurallarına uygun bir maç olmuyor. Çünkü 2 takımda inanılmaz derece açık oynuyorlar. Bu kadar geniş alanda oynarsan zaten çok pozisyon olur. 

Olay Göztepe çabuk gidiyor geriye Fenere göre çabuk dönüyor. Fener çok ağır çıkıyor. 2 tane pozisyon verdiler ikisinde de Göztepe defansı verdi. Fenerbahçe çok ağır oynuyor. Göztepe çok çabuk gidiyor. O yüzden baya pozisyon yakaladı. Göztepe girdiği pozisyonları atabilse 3 farklı bir skor olurdu. Kruse de atsa aynı şeyleri Fenerbahçe için söylerdik.

“BEN İSVİÇRE’YE GICIK OLUYORUM”

Bu seneki İtalya fena takım. Bu sene baya iyi geldiler ve çok iyi top oynuyorlar. Seyirci ağırlığı yüzde yüz bizde olacak. Açılışı da gidilir. Çıkarız çatur çutur oynarız yeniliriz. Bu çocuklar sahada kavga ediyorlar. 

Bomba onların elinde. İyi oynasak pozisyonlara girsek ne yapacaklar ki? Ben İsviçre’ye gıcık oluyorum. Dünya Kupası’dan ziyade Avrupa Kupası kaliteli. Dünya Kupası o kadar değil. Biz hiç Avrupa takımı oynamadan 3. olduk. Avrupa’da futbol başka. Alışkanlık haline gelmesi lazım. Biz her turnuvaya katılmalıyız.

ERMAN TOROĞLU’NDAN 2. YARI YORUMU

Hakemlik olayı VAR olayı bütün takımlar için olmalı. Standart olsun herkese aynı kullanılsın; ama takımın birine uygulanıyor oh ne ala diyor. Diğerine uygulanmıyor bana niye uygulanmıyor diyor. Bu herkes için tehlike. 

Geçen sezon ​Galatasaray – Konyaspor maçında başlayan olaylar bugüne kadar geldi. Bugün imza atanlar kağıtlara bu hakemleri bitirmeyin diyenler bugün bu cümleleri söylüyorlar. Yapmayın abi. Bunun takımı antrenörü yok. Herkese aynı uygulansın. Abdülkadir Bitigen 2 metre önünde pozisyon. Öyle de güzel görünüyor.

Ben o pozisyonu görmeyeceğim de neyi göreceğim. 5 metreden filan bütün vücudu her şeyi görüyorum. Pozisyonu görüyorsun penaltıyı da görüyorsun, Göztepeli oyuncu sana doğru geliyor, öteki de ayağına basıyor. Penaltıyı çal sarı kartı ver. Sana hiç kimse bir şey diyemez; ama sen kendine güvenmiyorsun riski almıyorsun. 

Bırakıyorsun VAR’a. VAR’da görüyor ortalık yangın yeri oluyor. VAR doğruyu yaptı. Ondan sonra sen korktun topçulardan. Topçuların yanından geçme direkt geç aradan, seni itip kakmasınlar. Zaten orada maçı verdin. Penaltıyı veriyorsun, penaltı atılıyor kaleci 1 metre önde. Ne diyorlar size? Bir ayağı çizgide olacak. 

Hadi sen görmedin o ikaz etsin penaltıyı tekrar ettir bu yangının hiçbirisi olmaz. Etmiyorsun top gidiyor rakip kalede gol oluyor, duruyorsun dönüyorsun tam bir orta oyunu oluyor. VAR giriyor devreye iş doğruya varıyor. ​Fenerbahçeli idareci diyor ki geçen hafta ne oldu? Doğru diyor. Buradaki VAR doğru; ama oradakiler yanlış yaptı.​

Kaynak: Ajansspor