Ersun Yanal: Camia olarak kenetlenerek yürüdüğümüzde önümüzde hiçbir engel olmayacaktır

Ersun Yanal, Fenerbahçe’nin İttifak Holding Konyaspor’u 5-1 mağlup etmesinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

İlk olarak galibiyeti değerlendiren Ersun Hoca, “Sert ve iyi savunma yapan bir takıma karşı oynadığımızı biliyorduk. Fenerbahçe, eksikleri tamamlandıkça, özellikle kanat eksikleri tamamlandıkça hızlı ve süratli bir futbol oynanması gerektiğinin ipucunu verdi. İleriye dönük taraftarlarımıza bu mesajı verdiğimizi düşünüyorum. Oynadığımız oyunun temposu ve süratini kanat oyuncularıyla oynamanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Taraftarlarımıza da bu mesajı verdik. Bu mesajın taraftarlarımız tarafından doğru algılanıp bizi güçlü bir şekilde destekleyeceği günler gelecek. Bu mesaj için mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Gol atan oyuncuların çeşitliliği hakkında da konuşan Ersun Yanal, “Bunu ne kadar çok takıma yayarsak, takım golü ne kadar çok fazla olursa bizim için avantaj olacak. Fenerbahçe olarak bundan sonraki oynayacağımız maçları, özellikle de eksiklerimiz döndüğünde, onların koordinasyonları sağlandığında taraftarlarımıza nasıl olacağımızın mesajını verdiğimiz için mutluyuz.” dedi.

Fenerbahçeli taraftarların kendisine ve Fenerbahçe’ye olan desteğini de değerlendiren Ersun Yanal, sözlerini şöyle sonlandırdı:

Bugün geldiğimiz noktada Fenerbahçe taraftarının ortaya koymuş olduğu tavır, bu camianın ne kadar güçlü ve büyük olduğunu gösteriyor. Onların tutkusuna biz layık olduğumuz zaman da aynı mutluluk bizim için de geçerli. Taraftarımız, camiamız ve yönetimimiz kenetlenip yürüdüğümüzde ise önümüzde hiçbir engel olmayacaktır.

Kaynak: Fenerbahce.org