Semih Özsoy’dan maç sonu açıklamalar

Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy, İttifak Holding Konyaspor maçının ardından basın mensuplarına konuştu.

Fenerbahçe’nin 5-1’lik galibiyeti ve gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Semih Özsoy, 29 Ekim Bayramı haftasına girdiklerini belirtti ve Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Özsoy, sözlerine şu şekilde devam etti;

Kulübümüz ve takımımız adına gurur verici bir gündü. Konya gibi güçlü, kompakt ve dirençli bir takıma karşı net galibiyet almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birkaç bireysel hatadan arındığımız takdirde çok daha iyi olacağımıza, eksiklerimizin de döndüğünde çok daha güçlü olacağımıza inanıyoruz. Sezonun ortalarına geldiğimizde takımımız biraz daha şekilleniyor. İnşallah üstüne koyarak devam edeceğiz.

GURUR VE ONUR DUYDUĞUMUZ BİR GÜNDÜ

29. Şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz. Bunları konuşmak için erken olduğunu, acele etmemiz gerektiğinin farkındayız. Takımımızın bu hali bize mutluluk veriyor. Bununla birlikte hepinizin yakından takip ettiği gibi kulübümüz adına tarihi bir gündü. Gurur ve onur duyduğumuz bir gündü. Birçok sebebi var. Bunların en başında Sayın Cumhurbaşkanımızın kulübümüze teşrifleriydi.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Üyelikte 25. Yılını doldurması sebebiyle kendisi teşrif etti. Bu bizim ve camiamız açısından mutluluk verici. Bununla birlikte gelişmeler de oldu. Bunlardan bir tanesi ve en önemlisi de yıllardır beklediğimiz, mesai harcadığımız, çaba sarf ettiğimiz, 3 tane okul, bir tane spor salonu yaptırdığımız, bir okul daha yaptırıyor olduğumuz Kenan Evren Lisesi’nin tarafıma verilmesiydi.

Bunda emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bürokratlardan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu camiamız adına çok hayırlı bir durum ve önemli bir gün. Bugünkü toplantı bir kez daha camiamızın ne kadar büyük, birlik beraberlik içinde olduğu, mevki fark etmeksizin; gönlün ferman dinlemediğini bir kez daha gösterdi. Herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.”

ŞAMPİYONLUĞA İNANCIMIZ SONSUZ

İddialı konuşmak tarzım değildir ama şampiyonluğa inancım sonsuzdur. Şampiyon olacağımıza inanıyorum. Ersun hoca, tüm oyunculara ve staffa inancımız sonsuzdur. Daha da iyi olmamız gerektiğine bende katılıyorum.”

DEVRE ARASINDA TRANSFER OLABİLİR

Devre arasında transfer olabilir. Ersun Hoca, Damien Comolli ile oturur, konuşur ve bize gelen rapor doğrultusunda gerektiği takdirde çalışmalar yaparız.

Sayın Cumhurbaşkanımızın katıldığı, Spor Bakanımızın olduğu bir yerde konunun da futbol olacağından dolayı TFF Başkanı’nın katılması kadar doğal bir şey yoktur. Eminim ki başka kulüplerde olsaydı da giderdi. Bizim tarafımızdan garip bir şey yok ama söylenecek bir şey varsa da söyleyebilirler.

Sayın Cumhurbaşkanımızı şerefli bütün maçlarımıza bekleriz. Çok iyi bir Fenerbahçeli. Bununla birlikte bizler de kayıtsız şartsız şampiyonluğu istiyoruz. Bu Fenerbahçe’nin tarihinde böyledir. Avrupa’da zirvede olmak bizim birinci hedefimizdir. Dolayısıyla bizim olmazsa olmazımızdır. Bizim için Avrupa ve şampiyonluk hedefimizdir.

Benim bunun hakkında bir yorum yapmam imkansız(Cumhurbaşkanı Recep Tayiyp Erdoğan’ın YDK olağan toplantısına gelmesinin bazı kesimlerce eleştirilmesi üzerine). Biz gerçekler üzerinden konuşabiliriz. Bir gerçek vardır. O da Fenerbahçe camiasının büyüklüğüdür. Türk devletinin ve milletinin büyük bir şansıdır.

Sayın Cumhurbaşkanı da spordan gelme birisidir, futbolu çok sever. Bununla birlikte Spor Bakanımız da mükemmel bir insandır. Bütün dertleri, sorunları dinleyen ve çözmeyi çalışan, her kulübe aynı mesafede olan kişilerdir.

Dolayısıyla onların spor kulüplerine yakın olması ve destek vermesi doğaldır. Tüm kulüpler, birinci ve ikinci ligler de dahil olmak üzere normaldir. Bunu başka bir yere çekmek o kişilerin art niyeti olabilir. Bununla alakalı söyleyecek bir şeyim yoktur.

Kaynak: Fenerbahce.org