Fenerbahçe Beko 89 – Teksüt Bandırma 79

Fenerbahçe Beko, Basketbol Süper Ligi’nde 10. galibiyetini elde etti

Fenerbahçe Beko, ING Basketbol Süper Ligi 13. hafta maçında Teksüt Bandırma’yı konuk etti. Mücadeleyi 89-79 kazanan Fenerbahçe Beko, ligdeki 10. galibiyetine imza attı.

Luigi Datome kaydettiği 18 sayıyla takımın skoreri olurken; Nando De Colo 15, Derrick Williams 13, Joffrey Lauvergne 12, Ali Muhammed 11 ve Melih Mahmutoğlu 10 sayıyla galibiyete önemli katkı verdi.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Başkan Vekili Semih Özsoy ve Genel Sekreter Burak Çağlan Kızılhan ile Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyeleri de izleyerek takıma destek verdi.

Fenerbahçe Beko maça; Nando De Colo, Luigi Datome, Kostas Sloukas, Derrick Williams, Joffrey Lauvergne beşiyle başladı.

Mücadeleye hücumda iyi başlayan Fenerbahçe Beko, De Colo, Lauvergne, Datome ve Williams ile televizyon molasına 15-7 önde gitti. Mola dönüşü konuk ekibin 6-2’lık serisiyle süren oyunda Lauvergne ile sayılarını sürdüren sarı lacivertliler, Melih Mahmutoğlu’nun basketiyle de periyodu 21-16 önde bitirdi.

İki ekibin de iyi savunma yaptığı ikinci periyodun ilk bölümünde dış atışlar belirleyici oldu. Fenerbahçe Beko’nun Luigi Datome ve Nando De Colo’nun üçlükleriyle skoru 27-18’e getirdiği karşılaşmada, Teksüt Bandırma ise Kalinoski ve Hummer ile sayılar buldu ve skor 27-24 oldu. Televizyon molasının 32-26’lık skorla geçildiği mücadelede, Derrick Williams’ın hücumda ve savunmadaki etkili oyunuyla ikinci periyot 44-34 Fenerbahçe Beko üstünlüğüyle tamamlandı.

Mücadelenin ikinci yarısı Derrick Williams’ın üçlüğüyle başladı. Karşılıklı sayılarla süren oyunda televizyon molasına Fenerbahçe Beko’nun 53-45 üstünlüğüyle gidildi. İlerleyen bölümde farkın 4 sayıya indiği mücadelede Melih Mahmutoğlu’nun 5-0’lık serisiyle fark tekrar açıldı ve skor 63-56’ya geldi. Karılaşmanın üçüncü periyodu 66-60 Fenerbahçe Beko üstünlüğüyle tamamlandı.

Televizyon molasının 72-66 Fenerbahçe Beko üstünlüğüyle geçildiği karşılaşmanın dördüncü periyodunda De Colo, Sloukas, Datome, Derrick Williams ve Lauvergne ile sayılar bulan Takımımız, mücadeleyi 89-79 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org