Fenerbahçe Beko, Galatasaray Doğa Sigorta ve Türk Telekom, Gloria Cup’tan çekildi

Fenerbahçe Beko, Galatasaray Doğa Sigorta ve Türk Telekom, sporcularda Covid-19 testlerinin pozitif çıkması nedeniyle Gloria Cup Turnuvası’ndan çekildi.

Antalya’da düzenlenen Gloria Cup Turnuvası’nda bazı sporcularda Covid-19 testlerinin pozitif çıkması nedeniyle ortak bir karar alan Fenerbahçe Beko, Galatasaray Doğa Sigorta ve Türk Telekom turnuvadan çekildiklerini açıkladı.

FENERBAHÇE’NİN AÇIKLAMASI

Fenerbahçe Beko’nun yeni sezon hazırlıkları kapsamında Antalya’da katıldığı Gloria Cup Turnuvası için takımlar genelinde yapılan Covid-19 testlerinde, değerli rakiplerimizin bazı sporcularında pozitif vakalara rastlanmıştır.

Bu durum üzerine turnuva katılımcısı ekipler bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapmıştır. Bu toplantı sonucunda, Galatasaray Doğa Sigorta ve Türk Telekom takımlarıyla alınan ortak karara göre, ekibimiz organizasyonun kalan bölümünde yer almayacaktır. 

Takımımız, bugün İstanbul’a dönecek ve hazırlıklarını Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yapacağı antrenmanlarla sürdürecektir.

GALATASARAY’IN AÇIKLAMASI

Galatasaray Doğa Sigorta Basketbol Takımımızın yeni sezon hazırlıkları kapsamında Antalya’da katıldığı Gloria Cup Turnuvası için takımlar genelinde yapılan Covid-19 testlerinde, takımımız ve değerli rakiplerimizin bazı sporcularında pozitif vakalara rastlanmıştır.

Bu durum üzerine turnuva katılımcısı ekipler bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapmıştır. Bu toplantı sonucunda, Fenerbahçe Beko ve Türk Telekom takımlarıyla alınan ortak karara göre, ekibimiz organizasyonun kalan bölümünde yer almayacaktır.

Takımımız, bugün İstanbul’a dönecek ve hazırlıklarını İstanbul’da yapacağı antrenmanlarla sürdürecektir.

Kamuyouna saygıyla duyurulur.

TÜRK TELEKOM’UN AÇIKLAMASI

Türk Telekom Basketbol Takımımızın yeni sezon hazırlıkları kapmasında Antalya’da katıldığı Gloria Cup Turnuvası takımlar genelinde yapılan Covid-19 testlerinde, takımımız ve değerli rakiplerimizin bazı sporcularında pozitif vakalara rastlanmıştır.

Bu durum üzerine turnuva katılımcısı ekipler bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapmıştır. Bu toplantı sonucunda, Fenerbahçe Beko ve Galatasaray Doğa Sigorta takımlarıyla alınan ortak karara göre, resmi lig maçlarına ve Şampiyon Ligi 8’li finaline daha sağlıklı başlama düşüncemiz doğrultusunda ekibimiz organizasyonun kalan bölümünde yer almayacaktır.

Takımımız, bugün Ankara’ya dönecek ve hazırlıklarını Ankara’da yapacağı antrenmanlarıyla sürdürecektir.