Halkbank 0 – Fenerbahçe HDI Sigorta 3

Fenerbahçe HDI Sigorta, Efeler Ligi’nin ikinci yarısına galibiyetle başladı

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Efeler Ligi’nde ikinci yarının ilk maçında Halkbank’a konuk oldu. Sarı lacivertliler, Başkent Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleden 3-0 galip ayrıldı ve Efeler Ligi’nde liderlik koltuğuna oturdu.

Karşılaşmaya 4 sayılık seriyle giren Fenerbahçe HDI Sigorta rakibine erken mola aldırdı. Moladan da sayıyla dönen enerbahçe HDI Sigorta, teknik molayı da 5-12 önde geçti. İlerleyen bölümde fark 2 sayıya kadar inse de enerbahçe HDI Sigorta Başantrenörü Mariusz Sordyl’in molasından iyi dönen sarı lacivertliler, Hidalgo ve Ter Maat’ın sayılarıyla seti 21-25 kazandı.

İkinci sette hızlı başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, setteki teknik molaya 12-9 önde girdi. Devamında da Ter Maat ve Hidalgo’nun sayılarıyla skoru 11-17’ye getiren Fenerbahçe HDI Sigorta, setin son bölümlerini de iyi oynayan taraf oldu ve seti 18-25 kazanarak karşılaşmada 2-0’lık üstünlüğe ulaştı.

FENERBAHÇE HDI SİGORTA SET VERMEDEN KAZANDI

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü setin başında 4-2’lik üstünlüğü yakalayan Halkbank, Abdullah ve Efe’yle etkili olurken; Fenerbahçe HDI Sigorta, rakibini kaptan Ulaş ve Hidalgo ikilisiyle durdurdu ve öne geçen taraf oldu: 5-6.

Setteki teknik molaya 12-10’luk skorla önde giren Fenerbahçe HDI Sigorta, geriye kalan bölümde Emre Batur ve Oğuzhan Karasu ikilisinin de skor yüküne ortak olmasıyla sete ağırlığını koydu.

Ev sahibi takım son bölümde maça ortak olmaya çalışsa da bu çabaları yetersiz kaldı ve Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 25-22, maçı da 3-0 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org