Fenerbahçe HDI Sigorta 3 – Ziraat Bankası 0

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Efeler Ligi 6. hafta mücadelesinde Ziraat Bankası’nı konuk etti.

Fenerbahçe HDI Sigorta, 25-20, 25-23 ve 25-22’lik setlerle rakibini 3-0 mağlup eden Fenerbahçe HDI Sigorta, ligdeki 5. galibiyetini aldı.

Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan maçı; Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyelerimi Simla Türker Bayazıt ile İlker Dinçay da izledi.

Maurusz Sordyl yönetimindeki Fenerbahçe HDI Sigorta maça; Ulaş Kıyak, Salvador Hidalgo, Emre Batur, Oğuzhan Karasu, Wouter ter Maat, Thibault Rossard ve libero Ahmet Karataş’la başladı.

Fenerbahçe HDI Sigorta’nın 4-1’lik seriyle başladığı karşılaşmada 11-6’lık skorun ardından konuk ekip bulduğu 4 sayılık seriyle farkı 2 sayıya kadar indirse de teknik mola 12-9 Fenerbahçe HDI Sigorta’nın üstünlüğüyle geçildi. Mola dönüşü kontrollü oyununu sürdüren Fenerbahçe HDI Sigorta, attığı iyi servislerle kalan bölümde hata yapmadı ve seti 25-20 kazandı.

Oldukça çekişmeli geçen ikinci sette teknik molaya 12-11 Fenerbahçe HDI Sigorta üstünlüğüyle gidildi. Mola sonrası karşılıklı sayılarla süren oyunda 18-18 eşitliğin ardından 2 sayı geri düşen Fenerbahçe HDI Sigorta’da Başantrenör Mariusz Sordyl’den mola geldi. Moladan da Hidalgo’nun sayısıyla dönen Fenerbahçe HDI Sigorta, Wouter ter Maat’la da eşitliği getirdi ve rakibine mola aldırdı: 21-21. Kalan bölümde avantajı eline geçiren Fenerbahçe HDI Sigorta, Hidalgo’nun etkili servisleriyle seti 25-23 kazandı.

Fenerbahçe HDI Sigorta’nın 3 sayılık serisiyle başlayan üçüncü sette teknik mola 10-12 Ziraat Bankası üstünlüğüyle geçildi. Moladan 3 sayılık seriyle dönerek öne geçen Fenerbahçe HDI Sigorta, karşılıklı sayıların ardından Wouter ter Maat’la yakaladığı bir 3 sayılık seriyle daha eşitliği sağladı ve Ziraat Bankası’na mola aldırdı: 21-21. Bu moladan da Wouter ter Maat ve Emre Batur’un blok sayılarıyla dönen Fenerbahçe HDI Sigorta; seti 25-22, maçı da 3-0 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org