Fenerbahçe Opet 3 – Aydın Büyükşehir Belediye 0

Fenerbahçe Opet, Sultanlar Ligi’nin 8. haftasında Aydın BŞB’yi konuk etti.

Fenerbahçe Opet, Misli.com Sultanlar Ligi’nin 8. haftasında Aydın Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nü konuk etti. Sarı lacivertliler; setlerini 25-21, 25-21, 25-17 önde tamamladığı karşılaşmayı 3-0 kazandı ve ligdeki altıncı galibiyetine imza attı.

Kübalı pasör çaprazı Melissa Vargas 18’i hücum, 3’ü blok ve 1’i servis sayısı olmak üzere kaydettiği 22 sayıyla maçın skoreri olurken; Eda Erdem Dündar ve Bianka Busa da 10’ar sayıyla galibiyete önemli katkı verdi.

Zoran Terzic yönetimindeki Fenerbahçe Opet maça; Dicle Nur Babat, Melissa Vargas, Bianka Busa, Brankica Mihajlovic, Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol altısı ve libero Melis Yılmaz’la başladı.

SARI LACİVERTLİLER SET VERMEDEN KAZANDI

İlk sayısını Eda’nın bloğuyla kazanan Fenerbahçe Opet, karşılıklı sayıların ardından Vargas’ın hücumlarıyla skoru 5-3’e getirdi. Bu bölümün ardından oyun üstünlüğünü rakibine kabul ettiren sarı lacivertliler; 9-5’te rakibine mola aldırdı, teknik molaya ise 12-7 önde gitti. Mücadelenin devamında iyi servis atan Fenerbahçe Opet, hücumda ise Vargas’ın önderliğinde ilk seti 25-21 önde tamamladı.

Konuk ekibin 2 sayılık serisiyle başlayan ikinci sette Eda ve Mihajlovic’in hücum, Vargas’ın da blok sayısıyla skoru eşitleyen Fenerbahçe Opet, karşılıklı sayıların ardından skor avantajını Eda’nın servis turunda ele geçirdi (10-9) ve teknik molaya da 12-10 önde gitti. Servis ve blok performansıyla skoru 16-12’ye getiren Fenerbahçe Opet, rakibine de mola aldırdı. Büyük çekişmeye sahne olan son bölümde 20-20 eşitliğin ardından avantajı yeniden ele geçiren Fenerbahçe Opet, seti 25-21 kazandı.

Karşılıklı hatalarla başlayan üçüncü sette 3-3 eşitliğin ardından 4 sayılık seri bulan Fenerbahçe Opet rakibine mola aldırdı: 7-3. Teknik molayı da 12-5 önde geçen sarı lacivertliler, hücumda Bianka Busa’nın önderliğinde rahat bir oyun sergilediği bu seti 25-17 önde bitirdi ve maçı 3-0 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org