Fenerbahçe Opet 3 – Vakıfbank 0

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin 5. hafta mücadelesinde VakıfBank’ı konuk eden Fenerbahçe Opet, rakibini 3-0’la geçti.

Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nin 5. haftasında Fenerbahçe Opet ile Vakıfbank karşı karşıya geldi. Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan maçı Fenerbahçe Opet 3-0 kazandı. Maçın setleri 25-18, 25-20 ve 25-22 olarak sonuçlandı.

Bu skorla 4. galibiyetine imza atan Fenerbahçe Opet, rakibine de ilk mağlubiyetini aldırdı. Sarı Melekler, cumartesi günü Eczacıbaşı VitrA’ya konuk olacak. 

Fenerbahçe Opet, “ATAMIZIN İZİNDE, CUMHURİYET’İN BEKÇİSİYİZ” pankartıyla çıktı. Fenerbahçeli taraftarların yoğun ilgi gösterdi. Ayrıca maçı Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyelerinde Simla Türker Bayazıt ile İlker Dinçay da izledi.

Zoran Terzic yönetimindeki Fenerbahçe Opet mücadeleye; Naz Aydemir Akyol, Eda Erdem Dündar, Brankica Mihajlovic, Melissa Vargas, Bahar Toksoy, Kelsey Robinson ve libero Aylin Sarıoğlu ile başladı.  

Fenerbahçeli taraftarların müthiş desteğiyle maça harika bir giriş yapan Fenerbahçe Opet,  teknik molaya 12-6 önde gitti. Rakibi karşısında üstün oyununu sürdüren Fenerbahçe Opet, Vargas’ın sayısıyla başlayan seti yine Vargas’ın sayısıyla 25-18 önde bitirdi.

Etkili oyununu ikinci sete de taşıyan Zoran Terzic’in öğrencileri, teknik molaya 12-8 üstün gitti. Mihajlovic’in skorer oyunuyla farkı koruyan Fenerbahçe Opet, setin sonunda Bahar, Kelsey ve Eda’nın sayılarıyla seti 25-20 kazandı ve maçta 2-0 öne geçti.

Üçüncü set karşılıklı sayılarla başladı. Teknik molaya 12-9 önde giden Sarı Melekler, maçın kritik anlarında rakibinin geri dönmesini izin vermedi ve seti 25-22 maçı da 3-0 kazandı. Fenerbahçe Opet oyuncuları, maçın ardından tribünlere giderek, galibiyeti taraftarlarıyla kutladı.

Kaynak: Fenerbahce.org