Fenerbahçe HDI Sigorta 3 – Sorgun Belediyespor 0

Fenerbahçe HDI Sigorta, 1. haftanın erteleme maçında Sorgun Belediyespor’u konuk etti.

Fenerbahçe HDI Sigorta, Ligin ilk haftasında oynanması planlanan; fakat rakip takım oyuncularında COVID-19’a rastlanması sebebiyle ertelenen Sorgun Belediyespor ile TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu karşı karşıya geldi.

Fenerbahçe HDI Sigorta, 25-19, 25-21 ve 25-19’luk setler sonunda rakibini 3-0 mağlup etti.

Fenerbahçe HDI Sigorta karşılaşmaya Ulaş Kıyak, Graham Vigrass, Nicholas Hoag, Emre Batur, Salvador Hidalgo, Metin Toy altısı ve libero Hasan Yeşilbudak ile başladı.

SARI LACİVERTLİLER SET VERMEDEN KAZANDI

Maça iyi başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta setteki teknik molaya 12-11 önde girdi. Moladan da iyi dönen sarı lacivertliler, üstün oyunuyla seti 25-19 önde tamamlayarak skoru 1-0 yaptı.

Mücadelenin ikinci seti skorer isimlerin karşılıklı sayılarıyla hızlı başladı. İkinci sette teknik molaya 12-10’luk üstünlükle giren Fenerbahçe HDI Sigorta, devamında da Metin Toy ve Hidalgo ikilisiyle skor üretmeye devam etti (15-11).

Fenerbahçe HDI Sigorta, bir ara farkı 6 sayıya kadar çıkarsa da Sorgun Belediyespor Lazar Cirovic ve Selim Demir’le bulduğu sayılarla sete ortak oldu (19-19).

Bu bölümde konuk takım üst üste sayılar bularak 20-21 öne geçse de Fenerbahçe HDI Sigorta Arinze’nin de skor yüküne ortak olduğu setin son bölümünü iyi oynadı ve seti 25-21 kazandı.

Üçüncü sete 3-0’lık seriyle iyi başlayan taraf Fenerbahçe HDI Sigorta oldu. Pavlovic’le ilk sayılarını bulan Sorgun Belediyespor karşısında üst üste sayılar bulmaya devam eden sarı lacivertliler, 11-5’lik üstünlüğü yakaladı.

Teknik molaya 12-5 önde giren sarı lacivertliler, devamında farkı 7 sayıya çıkardı (20-13). Seti başladığı gibi iyi bitiren Fenerbahçe HDI Sigorta 25-19’la seti, 3-0’la da maçı kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org