Fenerbahçe’de Moussa Dembele için seferberlik

Fenerbahçe, Olympique Lyon’dan Fransız forvet Moussa Dembele’nin transferine kaynak yaratmak için seferber oldu.

Fenerbahçe ’de gündeme birçok forvet ismi geldi; ancak hiçbiri, Moussa Dembele kadar taraftarı heyecanlandırmadı. Lyon’un Fransız yıldızı için girişimlerin başlaması, 12. Adam’ı fazlasıyla coşturdu.

Dembele’ye Çubuklu formayı giydirmek hiç kolay değil; ancak yönetim, bunu başarmak için tüm imkanlarını seferber etti. TFF’nin açıkladığı 497 milyon TL’lik limit, Fenerbahçe’yi transferde en çok zorlayan konuydu; ancak Fenerbahçe Token’den en az 175 milyon TL’lik gelir elde edecek ve yönetimin elini biraz olsun rahatlatacak.

PEREIRA, CAULKER’I DA KADRODA İSTEMİYOR

Yine de Moussa Dembele gibi bir yıldıza imza attırmak için bu yeterli değil. Sarı lacivertliler, maaş bütçesinde de yer açmak zorunda.

Vitor Pereira’nın kararı sonrası kadro dışı bırakılan Caner, Sinan, Lemos, Ademi, Sadık ve Thiam ile yolların ayrılması halinde 5 milyon euro’dan fazla tasarruf yapacak.

Bu isimlere bu sezon imza atan; ama Pereira’nın istemediği Caulker da eklenebilir. İngiliz oyuncunun maaşı senelik 1.5 milyon euro civarında.

FRANSIZ YILDIZA İNANÇ TAM

Sarı lacivertliler, geçen sezon Vedat Muriqi’i 17.5 milyon euro’ya gönderdi. Bunun üzerine Fenerbahçe kadro sil baştan kurdu. Benzer bir satış olması durumunda, bu paranın büyük bölümü Dembele’nin transferi için kullanılacak.

Pelkas takası ve para yoluyla Lyon’u ikna etmeye çalışacak olan Fenerbahçe, yıldız forvetin maaşı konusunda da sınırları zorlamayı planlıyor.

Sarı lacivertlilerin Fransız golcüde bu kadar ısrar etmesinin nedeni, hem büyük başarılar yakalayacağına olan inanç hem de ileride satışından iyi bir gelir elde edilmesi ihtimali.

Kaynak: Fanatik