Fenerbahçe’nin sol bek transferi yeni sezona kaldı

Sol beke devre arasında takviye yapamayan Fenerbahçe, iki yabancıda sonuca ulaşamadı.

Fenerbahçe’de önceliğin verildiği sol bek transferi yine gerçekleşmedi. Sarı lacivertliler, yabancı kontenjanını boşalttı. Daha sonra Ghislain Konan ile Felipe Jonathan için atağa kalktı; ancak yüksek ücret krizine takıldı.

Fenerbahçe’nin Santos’a Jonatan için yaptığı 2 milyon euro’luk teklif reddedildi. Brezilya temsilcisi, 7 milyon euro talep edince Fenerbahçe geri adım attı. Sezon sonunda 23 yaşındaki futbolcu için yeniden temasa geçilecek.

Fildişili sol bek Ghislain Konan ile prensipte anlaşmaya varan sarı lacivertli yönetim, darbeyi menajerden yedi. Senegalli sol bekin temsilcisi 2.8 milyon euro imza parası talep etti.

Bu rakamı aşağıya çekmek isteyen sarı lacivertliler, devre arası için bu transferde sonuca ulaşamadı. Reims kulübüyle 1.5 milyon euro ve bonuslar karşılığında el sıkışan yönetim, Konan’ı elden kaçırmak istemiyor. Sezon sonunda transferin bitmesi olası gözüküyor.

YENİ SEZONDA YABANCI SORUNU

Fenerbahçe’de sezon başı yapılan kadro mühendisliği hatası gelecek sezonda etkisini gösterecek. Sarı lacivertliler, yabancı kontenjanını boşaltma konusunda yoğun mesai harcamak zorunda kalacak.

Gelecek sezon yabancı sayısı 12’ye düşecek. 13 yabancı oyuncusu bulunan sarı lacivertli takımın Samatta, Meyer, Lemos, Allahyar ve Caulker olmak üzere 5 futbolcusu başka takımlarda kiralık olarak forma giyiyor. Rossi ve Sosa’yla yeni anlaşma yapılmayacak ve yabancı sayısı 16 olacak.

Kaynak: Sözcü