Fenerbahçe’ye Napoli’den 2 yıldız birden!

Bitime 2 hafta kala şampiyonluk yarışını sürdüren Fenerbahçe, bir yandan da Emre Belözoğlu’nun hazırladığı rapor doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Fenerbahçe, ligde bitime sayılı maç kala yeni sezonun planlamalarını yapmaya başladı. Teknik sorumlu Emre Belözoğlu, çok beğendiği iki oyuncu için kesinlikle alalım raporu verdi.

Sarı lacivertlilerde Emre Belözoğlu, şampiyonluk yarışını sonuna kadar kovalayacaklarını ifade etti. Fenerbahçe, dolayısıyla kritik şampiyonluk yarışında kayıp yaşamak istemiyor. Fenerbahçe’de gelecek sezonun planlamaları da yapılıyor.

BİR STOPER BİR SAĞ BEK!

Tisserand, Lemos ve Sadık’tan beklediği verimi alamayan Fenerbahçe, bu oyuncularla yollarını ayırmak için her türlü girişimi yapacak. Bundan dolayı Fenerbahçe yönetimi, gerekirse maaşlarının bir kısmını ödeyip bu üç isimle yolları ayırmak istiyor.

Sadık, Lemos ve Tisserand’ın menajerlerine, “Siz takım bulun, gerisini bize bırakın” dediği ifade edildi.

EMRE BELÖZOĞLU: “KESİNLİKLE ALALIM”

Emre Belözoğlu’nun, yönetime sunduğu raporda; “Yeni sezonda yarım oyuncu istemiyorum. Alacağımız futbolcular kafada soru işareti bırakmayacak kalitede olmalı. Şampiyonluk için gereken şey budur” dedi.

Sarı lacivertli yönetimin de bu konuda hemfikir olduğu ve gereken fedakarlığı yapacak. Dolayısıyla alınan bu karar sonrası Fenerbahçe’de transfer harekâtı başladı. Fenerbahçe’nin listesine aldığı 2 yıldız isim de belli oldu.

SAVUNMAYA MAKSIMOVIC!

Emre Belözoğlu’nun raporu doğrultusunda tartışmasız bir stoper almak isteyen Fenerbahçe, gündemine Napoli’de ter döken Nikola Maksimovic’i aldı.

Sarı lacivertliler, sözleşmesi sezon sonunda bitecek yıldız isimle ilk teması kurdu. Fenerbahçe, bonservis bedeli olmayan Sırp oyuncu için makul bir imza ücreti önerecek. Emre Belözoğlu’nun da beğendiği yıldız stoper, Türkiye’ye gelmeye sıcak bakıyor.

SAĞ BEK YİNE NAPOLI’DEN!

Fenerbahçe, Gökhan Gönül’ün sık sakatlık yaşaması sonrası Nazım Sangare’nin önüne kaliteli bir sağ bek transfer etmek istiyor. Gökhan Gönül’e ise ‘teknik kadroya katıl’ denecek.

Beşiktaş’taki Rosier gibi o mevkide soru işaretleri olmadan direkt katkı almak isteyen Belözoğlu, Napoli’den Elseid Hysaj’ın alınmasını istedi. Yönetim, sözleşmesi sezon sonu sona erecek Arnavut futbolcu için tüm şartları zorlayacak.

Kaynak: Takvim