İnegöl Belediyespor 2 – Fenerbahçe HDI Sigorta 3

Fenerbahçe HDI Sigorta, Efeler Ligi’nin ilk devresini galibiyetle kapattı

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Efeler Ligi’nde ilk devreyi galibiyetle tamamladı. Fenerbahçe HDI Sigorta, ligin 11. haftasında karşılaştığı İnegöl Belediye’yi 3-2 mağlup etti.

Mariusz Sordyl yönetimindeki Fenerbahçe HDI Sigorta maça; Ulaş Kıyak, Salvador Hidalgo, Emre Batur, Ferhat Akdeniz, Wouter Ter Maat, İzzet Ünver ve libero Ahmet Karataş ile başladı.

Bursa temsilcisi karşısında yakaladığı 5-0’lık seriyle avantaj elde eden sarı-lacivertliler, teknik molaya 12-7 önde giren taraf oldu. Mola dönüşünde de etkili oyununu sürdüren Fenerbahçe HDI Sigorta, rakibine şans tanımadı ve farkı da iyice açarak ilk seti 25-15 kazandı.

Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci sette, teknik molaya önde giren taraf 12-8’lik skorla Fenerbahçe HDI Sigorta oldu. Moladan sayılarla dönen İnegöl Belediye skoru 12-12’de eşitledi. Setin son bölümleri oldukça çekişmeli geçerken; Fenerbahçe HDI Sigorta ikinci seti 26-24 kaybetti ve maçta durum 1-1 oldu.

Üçüncü sete etkili bir oyunla başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, teknik molaya 12-6 önde gitti. Moladan da serilerle dönen Fenerbahçe HDI Sigorta, İnegöl Belediye’nin sayılarına rağmen son bölüme 8 sayılık avantajla girdi. Rakibine şans tanımayan Fenerbahçe HDI Sigorta, üçüncü seti de 25-14 önde tamamlayarak maçta 2-1 öne geçti.

Fenerbahçe HDI Sigorta, dördüncü sete iyi başlayamayınca teknik molaya da 9-12 geride girdi. Mola dönüşünde de hücum organizasyonlarında sorun yaşayan Fenerbahçe HDI Sigorta, son bölümde rakibine yaklaşsa da seti 25-20 kaybetti ve maça 2-2’lik eşitlik geldi.

Oldukça çekişmeli geçen beşinci sette de etkili bir oyun sergileyen Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 15-13; karşılaşmayı ise 3-2 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org