Porto’nun yıldız oyuncusu Marega adım adım Fenerbahçe’ye

Moussa Marega’nın Porto ile sürdürdüğü sözleşme görüşmelerinin sonuçsuz kaldığı ve iki tarafın anlaşma noktasından çok uzak olduğu yazıldı.

Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Moussa Marega ile Porto arasındaki yeni sözleşme görüşmeleri olumlu sonuçlanmadı.

A Bola’da yer alan habere göre; Porto ile Marega arasındaki sözleşme görüşmelerinde mesafe kat edilemedi.

Porto, Marega’nın istediği ücrete yaklaşamadı; dolayısıyla Malili oyuncunun sezon sonunda serbest kalma ihtimali daha da arttı.

“FENERBAHÇE’NİN TEKLİFİ ÇOK İLGİ ÇEKİCİ”

Marega’ya çok uzun süredir ilgi duyan Fenerbahçe’nin teklifinin ve hırsının ilgi çekici olduğu bilgisi de verildiği; Fenerbahçe’nin Türkiye ve Avrupa’da daha iddialı ve güçlü olmak için Marega’ya çok cazip bir teklif sunduğunun altı çizildi.

MENAJERİ, PORTO’YU YALANLAMIŞTI

Daha önce Porto Başkanı Pinto da Costa’nın; ‘Menajeri gelince yeni sözleşme imzalayacağız’ sözleri de bizzat menajeri Aziz Ben Aissa tarafından doğrulanmamıştı. Ben Aissa, “Porto’nun yöneticilerine saygısızlık yapmak istemiyorum ama sözleşme konusunda söyledikleri gerçekleri yansıtmıyor. Marega’yı Porto’da kalması için ikna ettiğimi söylüyorlar, bu da doğru değil. Böyle şeyler söylemedim. Marega’nın ne istediği önemli, benim isteğim ve onu ikna etmem söz konusu olamaz.” demişti.

ROMA’NIN DA ADI GEÇİYOR

Porto ile sözleşmesi sona erecek olan 29 yaşındaki Malili golcü Moussa Marega için Fenerbahçe dışında AS Roma’nın da adı geçiyor.

BU SEZONKİ PERFORMANSI

Marega, bu sezon Porto formasıyla çıktığı 37 maçta 11 gol atıp 5 asist yaptı.

Kaynak: Sporx