Daum’dan Alman basınına tokat gibi “Türk askeri” cevabı

Almanya’nın Sport1 televizyonuna konuşan Daum, asker selamını gazetelerine ‘skandal’ diye veren Alman basınına tokat gibi bir cevap verdi

Türkiye’de Fenerbahçe, Beşiktaş ve Bursaspor’u çalıştıran aynı zamanda Fenerbahçe ve Beşiktaş ile şampiyonluk kazanan Alman Teknik Direktör Christoph Daum, ülkesinde futbolcularımızın yaptığı asker selamı için yapılan eleştiriler hakkında konuştu.

‘TÜRKİYE’DE ASKER…”

Türkiye’de 3 kulüpte çalıştım. Türk ordusunun ülkede büyük bir saygınlığı var. Orada yüzlerce oyuncu ile çalıştım ve defalarca futbolcuların asker selamı verdiğine şahit oldum ancak hiçbir zaman bu kadar olay olmadı. Asker, orada Türk ordusunun genel adıdır ve toplumsal imajı çok düzgündür. Ordu Türkiye’de muazzam bir tanıma sahiptir. Türk ordusu, Türkiye’de büyük bir önceliğe sahiptir.

HER TÜRK, ASKERİNE KARŞI ŞEFKATLİDİR

Mehmetçik Vakfı’na ben de bağışta bulundum. Her Türk, askerine karşı şefkatlidir. Alman ordusunun her zaman tartışmalı bir imajı vardır. Ancak Türk ordusu buna benzemez. Bizimkine benzemeyen büyük bir şefkati vardır. Türkiye’de asker, Almanya’daki polis gibi bir şeydir. Askerler, arkadaşınızdır, yardımcınızdır.

Kaynak: Hürriyet