Fenerbahçe, Samatta ile ilgili kararını verdi

Fenerbahçe’ye çok umutlarla transfer edilen Samatta, bu sezon istenilen katkıyı veremedi. Sarı lacivertliler, Tanzanyalı oyuncu ile ilgili karanı verdi.

Fenerbahçe, geçtiğimiz sezonun en büyük transfer hatası olan Mbwana Ally Samatta ile gelecek sezon devam etmeyi düşünmüyor.

Sabah Gazetesi’nden Volkan Demir’in haberine göre; Feenrbahçe, İngiliz kulübü Aston Villa’dan 1 yıl kiralık ve sonrasında 6 milyon euro zorunlu satın alma şartlarıyla transfer edilen Tanzanyalı golcü için takım arıyor.

BELÇİKA KULÜPLERİ DEVREDE

Fenerbahçe’nin büyük umutlarla transfer ettiği Samatta, Belçika’daki eski kulübü Genk ve Club Brugge tarafından isteniyor.

4 MİLYON VE ÜSTÜ HER RAKAM ‘KABUL’

Samatta’nın, Aston Villa’ya ödenecek bonservis olan 6 milyon euro’ya gönderilmesi pek mümkün değil. Belçika kulüplerinin maksimum 4 milyon euro’ya kadar çıkabileceği ifade ediliyor.

Fenerbahçe yönetiminin 4 milyon euro civarında bir bedele de hayır demeyeceği belirtiliyor. Sarı-lacivertliler böylelikle 6 milyon euro’luk zararın bir bölümünü karşılamış olacak.

TEDAVİYE YANIT VERMİYOR

Emre Belözoğlu, göreve gelir gelmez ilk iki maçta Samatta’ya 11’de yer verdi; ancak istediği performansı alamadı ve sonrasında ise yıldız oyuncu yedek kaldı.

Oyuna dahil olduğu Erzurumspor maçında hem kaçırdığı goller hem de vücut diliyle konsantre olmadığını gösterdi. Emre Belözoğlu, tecrübeli forvete şans verse de bir türlü istediği karşılığı alamıyor.

Kaynak: Sabah