Fenerbahçe’de transferde ‘genç’ dönem

Sarı lacivertliler son 2 transfer döneminde tam da istediği gibi bir proje başlattı.

Fenerbahçe transfer çalışmalarında yeni bir dönem başlattı. Fenerbahçe, son 2 transfer döneminde direkt olarak Ali Koç’un yönetiminde ve desteğiyle hareket etti. Sarı lacivertliler dolayısıyla istediği gibi bir projeye adım attı. Genç, potansiyeli yüksek ve Avrupa futbolunda tanınan isimler kadroya eklendi. Bundan dolayı takımın yaş ortalaması şu anda 25.8 seviyesine indi.

Hatta bu sezon kadroya katılan 8 futbolcunun yaş ortalaması 24.1 olarak öne çıktı. Kadroda düşünülmeyen Caulker da gittiğinde dolayısıyla yaş ortalaması bir anda 23.5 seviyesine indi. 2018 yılında başkanlığa seçilirken hayata geçirmek istediği transfer projesini son 2 dönemde cesur bir şekilde gösteren Başkan Ali Koç ve yönetimi, başarılı örneklerle göze çarptı.


Dolayısıyla ilk olarak Pelkas’ın PAOK’tan getirilmesiyle başlayan süreç geçtiğimiz kış transfer döneminde resmen hayata geçirildi. Attila Szalai ve Osayi-Samuel ile 26 yaşındaki İrfan Can’ın kadroya katılması çalışmaları hızlandırdı.


Bu yaz transfer döneminde de şampiyonluğun kaçmasına rağmen telaş yapılmadı; ancak Teknik direktör Vitor Pereira’nın da katkılarıyla; 21 yaşındaki Burak Kapacak, 24 yaşındaki Kim Min Jae, 25 yaşındaki Meyer, 23 yaşındaki Berisha, 23 yaşındaki Diego Rossi ve 19 yaşındaki Çağtay Kurukalıp gibi 25 yaş ve altı oyuncular alındı.

HEYECANLANDIRAN KADRO

Sarı lacivertliler kadroda farklı bir yapı oluşturdu. Son 2 transfer dönemindeki hamlelerle beraber genç ve potansiyelli isimlerin fazlalığı göze çarpıyor.

İşte o oyuncular ve yaşları:

24 yaşındaki Attila Szalai, 24 yaşındaki Kim Min Jae, 24 yaşındaki Osayi Samuel, 26 yaşındaki Pelkas, 23 yaşındaki Diego Rossi, 26 yaşındaki İrfan Can, 26 yaşındaki Mert Hakan, 22 yaşındaki Altay Bayındır, 21 yaşındaki Burak Kapacak, 21 yaşındaki Berke Özer, 20 yaşındaki Muhammed Gümüşkaya, 16 yaşındaki Arda Güler, 17 yaşındaki Fatih Şanlıtürk, 19 yaşındaki Çağtay, 23 yaşındaki Berisha ve 25 yaşındaki Meyer.

Kaynak: Milliyet