Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu depremi! Ersun Yanal bombayı patlattı ve o karar….

Fenerbahçe’de yüzler derbinin kazanılmasıyla gülmeye başladı ve camia genelindeki kara bulutlar şimdilik dağıldı.

Sarı lacivertlilerde özellikle de maç öncesi verilen Emre Belözoğlu kararı çok ses getirdi ve hedefe konulan isimlerden teknik direktör Ersun Yanal maçın ardından çok imalı açıklamalarda bulunmuştu. Peki, Fenerbahçe’de neler oluyor? Sarı lacivertlilerde alınan radikal karar ve büyük değişim ne? İşte ayrıntılar.

YANAL’IN AÇIKLAMASI GÜNDEM OLDU

Süper Lig’in 16. haftasında Beşiktaş’ı derbide 3-1’le geçen Fenerbahçe’de maçın sonu da maç kadar konuşulmuştu.

Teknik direktör Ersun Yanal’ın “Teknik direktörsüz Fenerbahçe kazandı” demesi kafaları karıştırmıştı. Yanal’ın bunları söylemesi ise maç öncesi çıkan haberlere bağlanmıştı.

KAVGA İDDİASI

Nitekim Yanal’ın Emre Belözoğlu ile tartıştığı iddia edilmişti. Ersun Yanal, böyle bir şeyin yaşanmadığına dikkat çekmek istemiş basın toplantısına Emre ile çıkmıştı; ancak spor yorumcuları tarafından ‘Yine de bu hiçbir şeyi kanıtlamaz’ dendi ve bu kavganın yaşandığı yinelendi.

Fenerbahçe’de yaşanan değişimin bu gerilime neden olduğu iddia edildi. Peki, ne oldu? O değişim ne? İşte yanıtı.

Fenerbahçe’de Emre-Gustavo ikilisiyle pas trafiğini yöneten, ancak hücumlarda eksik kalan sarı-lacivertliler, sağ kanattaki Ozan’dan da beklenen verimi alamıyordu.

Hem Ozan yeterli katkıyı sağlayamıyor hem de sağ kanat aksıyordu. Ozan’ın enerjisi ve driplingleri ofansif gücü katlarken, Gustavo’yu da Kruse’yi de rahatlattı.

Gustavo, Emre’ye göre daha hareketli olan Ozan’ladaha iyi uyum sağlarken Kruse de arkasındaki destekle daha rahat ve tempolu bir oyun çıkardı.

EMRE ARTIK YEDEK SOYUNACAK

Türkiye Gazetesi’nde yer alan habere göre; takımın ritmi herkesin yüzünü güldürürken teknik direktör Ersun Yanal bundan sonra bu ikiliyi bozmayacak ve Emre artık yedek soyunacak.

Sivas deplasmanında Emre’nin tepkisini çeken Kruse, arkasında Ozan ve Gustavo olunca çok daha etkili bir performans çıkardı.

Bundan sonra Emre’nin kulübeye çekilecek olması ise tartışmaları yeniden alevlendirecek.

Dengeyi sağlamaya çalışan Başkan Ali Koç ne bir hoca değişikliği düşünüyor, ne de Emre’yi kaybetmek istiyor.

Kaynak: Fotomaç